Yatırım Felsefesi ve Süreci 

Atlas Portföy bireysel ve kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş, proaktif, tarafsız yatırım tavsiyesi sağlar. İyi tanımlanmış, disiplinli araştırma ve yatırım süreci kullanarak, optimum getiri elde etmek isteyen müşterilerimize artı değer yaratacak portföy oluşturulması ana ilkemizdir. 


Yatırım stratejimiz aşağıdaki temel ilkeler üzerine kurulmuştur: 


► Objektif , tarafsız tavsiye – Yaklaşımımız tarafsız danışmanlık ve düşünce üzerine kurulmuştur. Bu yaklaşımımız temel sınıflama yaparak katı kurallara bağlı kalmadan objektif bakış açısıyla doğru kararlar verebilmemizi sağlamaktadır. 

► İstikrarlı getiriye odaklanmak- Yatırım riski ve buna bağlı getiriyi analiz etmek ve risk azaltıcı stratejileri etkin kılmak, makul sayılabilecek düşük riske karşın en yüksek medyan geliri sağlamak. 

► Temel ve kantitatif analiz ve araştırma odaklılık- Atlas Portföy araştırma ve stratejik yaklaşımıyla geleceğe ışık tutar. Öngörülebilir riskleri minimize ederek sizin risk anlayışınızla uygun sistematik riskleri öngöremediğimiz durumlarda, risk seviyesi ve karşılaştırma ölçütüne bağlı ve disiplinli bir yönetim sergilemek. 

Yatırım Süreci 

► Makro Strateji: Finansal istikrarın sürdüğü bir ortamda daha fazla getiri elde etmek için makro ekonomik faktörleri de dikkate alarak sağlam risk yöntemleri uygulayıp ancak sistematik risklerden dolayı oluşabilecek etkileri de göz önünde tutarak minimum risk ile maksimum getiri elde etmek. 

► Varlık Alokasyonu: Makro strateji araştırmalarından faydalanarak, muhafazakar büyüme yöntemi ile müşteri portföyleri için varlık alokasyonu çerçevesini geliştirmek. Bu bağlamda verimli yatırım olanakları bulunan finansal piyasalara ters seçim problemlerini ve doğrusal olmayan bozulmaları dikkate alarak yatırım yapmak. 

► Portföy Yönetimi: Çizdiğimiz istikrarlı grafik ve proaktif yaklaşımla müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerinin yanı sıra piyasadaki yönelimleri de dikkate alarak her müşteri için özel portföy oluşturmak. İnovatif yaklaşımımızla önemli adımlar atmak ve etkin sonuçlar elde etmek. 

► Önceden Görebilme: Değişen dünya şartlarını izleyebilen ve anlayabilen; hızlı ve esnek bir şekilde belirsizlikle başa çıkabilen; yükselen risk boyutunun var olduğu ortamda riski okuyabilen ve yönetebilen; zamanın getirdiği ve gerektirdiği kısa vadeli bakış açısını uzun vadeli perspektifle birleştirebilen yatırım anlayışı. 

► Süreç, Kontroller ve Yürütme: Dengelerin her an değişebildiği sislerle kaplı finans dünyasında Atlas Portföy deneyimli portföy yöneticileriyle yalnızca Türkiye değil dünya üzerindeki tüm sermaye hareketlerini anlık olarak izleyip analiz ederek müşterilerin portföylerinin doğru süreçte yürütülmesini sağlamak ve müşterilere zamanında portföy raporları sunmak.